chvilka pro tebe

Potničkové akné trápí přes letní období jak ženy, tak i muže. Dá se mu předejít?

Milia jsou malé, na první pohled nenápadné bílé tečky, které se objevují nejčastěji v oblasti čela a brady. I když nikdy nenarostou do velkých rozměrů a nemají tendenci zapálit se, faktem je, že jsou pro mnohé ženy, ale i muže nepříjemné – i pro fakt, že zbavit se jich je o něco náročnější. Doporučuje se, aby jejich odstraňoval odborník, v tomto případě kosmetička a v žádném případě byste si je neměli vytlačovat sami. Umíte si tak napáchat ještě větší škodu. Existuje však možnost jak pleti dopomoci – a to prevence.

Přečtěte si: Opalovací krémy na obličej: Pokud si nechcete zbytečně přidávat roky, nesmíte přehlédnout tento fakt

Exfoliace jako základ
Retinoidy bývají skvělým pomocníkem pro každý typ pleti. Pozor, pokud patříte k lidem, kteří mají mimořádně citlivou pleť, začínejte s nimi opatrně. Namísto chemického peelingu, který pleť exfoliuje – a tím pádem i šetrně zbaví staré kůži náchylné i na milia, vyzkoušejte jiné kyseliny. Doporučuje se například kyselina mléčná, která v kombinaci s PHA kyselinami dokáže odstranit i stávající milia. Samozřejmě, pravidelným užíváním.

Chraňte vaši pleť
Nečistá pleť, na níž se usazuje pot, ale i přehnané opalování obličeje, kdy nám “ ztlušťuje “ pokožka. I to jsou faktory, které napomáhají drobným vyrážkám v usazování na naší tváři, a tak je nejefektivnějším řešením toho správná péče o pleť. V tomto případě zbystřete pozornost zejména co se týče krémů. Mělo by jít o přípravky, které neucpávají pleť a dopřejí jí prostor k dýchání. Vyhýbejte se komedogénnym složkám – silikonem, tukem či syntetickým látkám.

PR články

Nejnovější články

Další články autora